Agregaty spalinowe

Spalinowe agregaty pompowe do igłofiltrów HÜDIG – bezobsługowa, niezawodna oraz uniwersalna alternatywa spełniająca potrzeby naszych klientów sprawdzona na całym świecie zarówno do odwodnienia gruntowego jak i powierzchniowego.

Urządzenia te zostały zaprojektowane zgodnie z mottem „najwyższa niezawodność przy najmniejszych wymaganiach konserwacyjnych”. Założenie niniejsze jest spełniane poprzez wykorzystanie w produkcji najwyższej klasy materiałów i zachowaniu najwyższych  standardów jakości. Rezultatem jest jednostka pompująca, która sprosta każdym wymaganiom – nawet tym najbardziej restrykcyjnym stawianych przez branżę budowlaną.

Opis ogólny:

Napędzane silnikiem spalinowym, zarówno pompa wodna, jak i pompa próżniowa zapewniają ciągłe pompowanie mieszanki powietrze-woda. Pompa wodna doposażona jest w separator powietrza, który zwiększa wydajność całego agregatu. Zassane powietrze można oddzielić od wody, więc pompa wodna przepompowuje tylko wodę. Separator połączony jest z pompą przezroczystym przewodem, który umożliwia bieżącą, wizualną kontrolę zapowietrzenia układu. Taka konfiguracja zapewnia szybkie, niezawodne zasysanie oraz generowanie dużego podciśnienia.

Spalinowe agregaty pompowe składają się z:

  1. Silnik: agregaty pompowe napędzane są przez chłodzone powietrzem silniki diesla produkowane przez najlepszych europejskich producentów, m. in. HATZ.
  2. Podwozia modeli HC 533/552/573 spalinowych agregatów do igłofiltrów są standardowo montowane na ramie zintegrowanej ze zbiornikiem paliwa, co umożliwia transportowanie układu pompowego z prędkością do 6 km/h. Na specjalne życzenie agregat może zostać zamontowany na podwoziu dopuszczonym do ruchu ulicznego. Rozmiar zbiornika paliwa umożliwia eksploatację pompy przez całą dobę bez konieczności jego uzupełniania.
  3. Galwanizowany separator powietrza: komora separacji powietrza jest standardowo wykonana ze stali ocynkowanej ogniowo, a tym samym optymalnie zabezpieczona przed korozją.
  4. Solidne pompy wodne: Uszkodzone obudowy filtrów lub odwadnianie studzienek nigdy nie stanowią problemu dla spalinowych agregatów HÜDIG. W układzie zastosowane zostały pompy odśrodkowe HÜDIG odporne na awarie spowodowane pompowaniem zapiaszczonego medium. Ogromna przewaga!
  5. Wysokowydajne pompy próżniowe: spalinowe agregaty pompowe do igłofiltrów HÜDIG są wyposażone w pompy próżniowe bezolejowe. Zamontowane pompy pozwalają utrzymać duże podciśnienie robocze przy jednoczesnym dużym przepływie powietrza. Z uwagi na fakt, że
    w konstrukcji pompy próżniowej brak jest pierścienia wodnego (cieczy zaporowej) mogą pracować one bez problemów w maksymalnie niskich oraz wysokich temperaturach. Ich bezolejowa konstrukcja jest przyjazna środowisku.
Agregaty spalinowe

Agregat pompowy HC552

NOWOŚĆ:

HUDIG zaprojektował i wyprodukował zupełnie nowy, kompaktowy oraz bardzo uniwersalny jednocylindrowy agregat pompowy HC522. Po raz pierwszy w historii produkcji agregatów pompowych, HUDIG zastosował bardzo popularny i ekonomiczny jednocylindrowy silnik HATZ 1D81Z, w rezultacie otrzymaliśmy agregat w myśl filozofii firmy HUDIG łączący wysoką niezawodność z małym zapotrzebowaniem na paliwo. Jego uniwersalność polega na możliwości stosowania go zarówno do instalacji igłofiltrowych jak i do odwodnienia powierzchniowego. Kompaktowość natomiast jest wynikiem wymiarów. Agregat ten występuje w dwóch wariantach oznaczonych kolejno HC522/06 i HC522/07. Różnica wynika z pojemności zbiornika paliwa tj. 226 l i 511 l co w konsekwencji gwarantuje czas pracy przez 5 i 12 dni.

Agregaty spalinowe

Spalinowy agregat pompowy HUDIG HC522/06-ze standardowym zbiornikiem paliwa 226 l.