Elektryczne agregaty pompowe do igłofiltrów HÜDIG przekonują doświadczeniem inżynierskim
i referencjami z całego świata. Agregaty HUDIG są systemami w pełni modułowymi. Przemysł budowlany jest bardzo wymagający, zwłaszcza pod kątem zachowania wysokich standardów dotyczących niezawodności i wydajności połączonych z minimalnym zapotrzebowaniem na prace konserwacyjne i remontowe. Odpowiedzią na te wymagania jest nasz typoszereg HC 467, HC 468 i HC 487 oraz HC 488.
Rozwiązania HÜDIG składają się z trzech podstawowych elementów:
- Ocynkowana komora próżniowa
Komory próżniowe HÜDIG są zawsze cynkowane ogniowo, co zapewnia im maksymalną ochronę antykorozyjną. Duża objętość komory pozwala na minimalną ilość załączeń pomp wodnych i pomp próżniowych, co z kolei zapewnia większą wydajność i dłuższą żywotność całego urządzenia.
- Niezawodne pompy odwadniające
W przypadku jeżeli uszkodzeniu mechanicznemu ulegnie obudowa filtra lub zastosowana zostanie metoda odwodnienia otwartego, zawsze możesz liczyć na elektryczne agregaty pompowe HÜDIG. Dzięki zastosowaniu zatapialnych pomp GRINDEX, agregat może pompować zapiaszczone medium bez ryzyka awarii. Elementy zastosowane w pompach są odporne na wycieranie. Absolutna przewaga! Pompowanie słonej lub słonawej wody zazwyczaj ogranicza żywotność pomp. Dla takich aplikacji zalecamy stosowanie zatapialnych pomp GRINDEX INOX (wartość pH 3 – 9).
Poza odpornością na ścieranie i zanieczyszczone chemicznie medium agregaty HÜDIG spełniają również wymagania stawiane pompom ściekowym. Materiały informacyjne dotyczące agregatów HÜDIG przystosowanych do pompowania ścieków dostępne na życzenie.
Pompy Grindex wewnątrz zbiornika – w tym przypadku Major N
- Potężne pompy próżniowe olejowe i powietrzne-suche
Elektryczne agregaty pompowe HÜDIG typu HC 467 / .. i HC 487 / .. są wyposażone w rotacyjne pompy próżniowe z systemem smarowania. Zamontowane pompy pozwalają utrzymać duże podciśnienie robocze przy jednoczesnym dużym przepływie powietrza. Pompy te są bardzo wytrzymałe i pracują bezawaryjnie zarówno na mrozie, jak również w wysokich temperaturach otoczenia. W przypadku pomp smarowanych olejem uszkodzenia spowodowane przez zamarznięcie wody lub jej brak są wyeliminowane, podobnie jak konieczność codziennego monitorowania poziomu cieczy.
Agregat pompowy (HC467) współpracujący z olejową pompą próżniową
Pompa próżniowa w wykonaniu suchym
Jeśli wymagane
jest zastosowanie pompy próżniowej w wersji bezolejowej, optymalnym
rozwiązaniem jest działająca na sucho pompa próżniowa HÜDIG. Produkty z serii
HC 468 / .. i HC 488 / .. są wyposażone w tak zwane pompy próżniowe bezolejowe
działające na sucho ponadto jest to rozwiązanie proekologiczne – nie ma możliwości
wycieku oleju do środowiska. Przy odpowiedniej eksploatacji czas pracy wynosi
do 12 000 motogodzin. W praktyce by utrzymać pompę próżniową
w dobrej kondycji należy po zakończonej pracy włączyć urządzenie „na sucho” –
pompa wtedy opróżni się ze skroplonej wewnątrz wody.
Agregat pompowy (HC467) współpracujący z próżniową pompą powietrzną
ÜDIG – wiodący producent agregatów odwadniających, który od wielu dekad
wyznacza standardy w dziedzinie inżynierii pompowej. Oprócz produkcji solidnych
i niezawodnych urządzeń, celem nadrzędnym firmy HÜDIG jest rozwijanie
jednostek, które są energooszczędne. HÜDIG był pierwszym dostawcą na świecie,
który już w latach 70. ubiegłego wieku użył elektronicznego wyłącznika
pływakowego. Kierując się tą filozofią byliśmy pierwszym dostawcą, który
zaoferował swoim klientom możliwość zastosowania elektrycznych agregatów pompowych
wyposażonych
w pompy próżniowe.
Zalety wynikające z stosowania elektrycznych agregatów pompowych HÜDIG:
- Zredukowane zużycie prądu.
Zużycie prądu jest zredukowane (rzeczywiste obniżenie zużycia energii elektrycznej na poziomie 10 do 40 kWh / d – w związku z zastosowaniem układu separacji powietrza).
- Zredukowany czas pracy – zwiększona żywotność agregatu. Czas pracy pompy wodnej i pompy próżniowej jest zredukowany. Pompy wodne uruchamiają się automatycznie na podstawie poziomu wody w zbiorniku. Dodatkowo zmniejszono obroty pompy próżniowej. Wszystko to prowadzi do zwiększenia żywotności agregatu, a tym samym wpływa na mniejsze zużycie energii elektrycznej.
- Zwiększony przepływ powietrza – lepsza wydajność. Dzięki zastosowaniu silników elektrycznych współpracujących z falownikami ich prędkość obrotowa może zostać zwiększona do 1800 obr./min.. Prowadzi to do zwiększenia przepływu powietrza o 115 m³ / h. Pompy próżniowe są w konsekwencji bardziej wydajne.
- Precyzyjna kontrola – bez konieczności regulacji Regulator PI stanowi podstawową jednostkę kontrolną agregatu. Wartość referencyjna podciśnienia jest kontrolowana przez potencjometr obrotowy, na panelu sterowania skrzynki rozdzielczej. Optymalna wartość podciśnienia utrzymywana jest na stałym poziomie podczas pełnej fazy obniżania poziomu lustra wody. Zwykłe nie ma konieczności ponownego nastawiania zaworu spustowego pompy próżniowej.
- Niezawodne jednostki kontrolne. Załączanie się pompy wodnej i próżniowej jest regulowane za pomocą elektrod. Ten rodzaj sterowania ma tę przewagę nad metodą stosującą wyłączniki pływakowe, że jest nieawaryjny. Zastosowane elementy elektroniczne są standardowym, ogólnodostępnym wyposażeniem agregatu i w razie awarii dostawa części zamiennych jest natychmiastowa. Zastosowanie układu kontroli kolejności faz zapewnia prawidłowy kierunek obrotów agregatu.
- Zużycie energii przez agregaty odwadniające zależy od różnych parametrów. Poza warunkami glebowymi, poziomem lustra wody i profesjonalną instalacją igłofiltrów, za zużycie energii odpowiada dobór odpowiedniego agregatu optymalnego do zastanych warunków.
WISHISPER – Szeptuś!
Do elektrycznych agregatów pompowych istnieje możliwość zastosowania „Szeptusia”, który umożliwi nie słyszalną prace agregatu w sąsiedztwie domów mieszkalnych. Szeptuś nie zakłóca ciszy nocnej więc może pracować w trybie 24H/dobę.
Zasada działania:
Obudowa z izolacją akustyczną została zaprojektowana dla elektrycznych agregatów pompowych. Rama wykonana jest ze stali ocynkowanej ogniowo . Konstrukcja obudowy pozwala na ustawienie nawet trzech urządzeń jedno na drugim. Obudowa posiada otwory transportowe dla łatwego przemieszczania za pomocą wózka widłowego oraz uchwyty do przemieszczania np. za pomocą dźwigu.
Natężenie dźwięku: LWA 73dB
Zmierzona wartość natężenia dźwięku z 7 m i 10 m: LPA7m = 46dB(A); LPA10m = 44dB(A).
Cechy charakterystyczne:
Obudowa z
izolacją akustyczną została zaprojektowana w taki sposób aby zapewnić łatwy
dostęp do agregatu pompowego znajdującego się wewnątrz obudowy. Zostało to
osiągnięte dzięki szeroko otwieranym drzwiom. Zwarta konstrukcja pozwala na
transport nawet kilku jednostek na
w standardowej przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego.
Agregat typu HC468 zabudowany w
Szeptusiu
Zewnętrzny widok obudowy
wygłuszającej – Szeptuś